Młode Pingwiny wygrywają turniej w Buffalo!

Spory sukces naszych prospektów, którzy dzięki poniedziałkowemu zwycięstwu 6:4 z rówieśnikami  z Sabres wygrały cały turniej w Buffalo!

Penguins w Buffalo rozegrali trzy spotkania. Dwa wygrali z prospektami Sabres 6:4 oraz Devil 2:1. Pingwiny prowadzone przez nowego trenera naszej farmerskiej drużyny, Mike'a Velluciego przegrały jedynie minimalnie z Bruins 5:4. 

To spory sukces naszego zespołu, który przed rokiem w Buffalo zajął ostatnie miejsce. Jak jednak widać nowe nabytki Penguins z tegorocznego draftu oraz rozwój starszych już prospektów idzie w dobrym kierunku. Sabres i Devils na papierze dysponują znacznie silniejszymi juniorami dzięki lepiej obsadzonym draftom. Mamy jednak dowód na to, że młode zaplecze Penguins nie wygląda tak źle jakby mogło się zdawać. 

Kto wyróżniał się na turnieju? W bramce bardzo dobre spotkania rozegrał Alex D'Orio. 20-latek ma stanowić głębie bramkarską Penguins i w przyszłym sezonie będzie występował już w AHL. 

W ofensywie z bardzo dobrej strony pokazali się tacy zawodnicy jak Sam Lafferty, Jordy Bellerive czy nasze tegoroczne wybory draftowe Sam Lefferty i Nathan Legare. 

W defensywie pierwszą parę stanowiły nasze największe nadzieje  Pierre-Olivier Joseph oraz Calen Addison. Obydwaj zawodnicy odgrywali kluczowe role na lodzie i grali największe minuty spośród wszystkich obrońców. 

Wszyscy zawodnicy wracają teraz do Pittsburgha gdzie wezmą udział w campie treningowym zespołu, a kilku z nich być może powalczy o miejsce w składzie. Największe szanse na debiut w najbliższym sezonie NHL mają tacy zawodnicy jak Lafferty czy Addison. Reszta zawodników raczej zostanie odesłana do swoich juniorskich drużyn ze względu na i tak sporą już konkurencję w głównym składzie Penguins. 

Camp startuje już w czwartek. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.